ΑΠΟΛΛΩΝ 1926 - Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΜΕΓΑΛΗ ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΩΤΩΝ-ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΙΣ ΑΠΟΜΙΜΗΣΕΙΣ!!!

May 22, 2011

Ο ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ

Ακόμα μια νίκη για το γυναίκειο τμήμα καλαθοσφαίρισης που επάξια κέρδισε την άνοδο στην Α1 μια αγωνιστική πριν τη λήξη του πρωταθλήματος.
ΑΠΟΛΛΩΝ – Ολύμπια Λάρισας 75-40

Σημαντική νίκη πήρε το αντρικό τμήμα basket του Απόλλωνα στον εντός έδρας αγώνα επί του ΑΣΕ Δούκα με 82-70 παραμένοντας έτσι ζωντανό στην υπόθεση παραμονής στην Β’ Εθνική . Οι κοκκινόμαυροι παρόλο ότι βρεθήκαν να χάνουν στην πρώτη περίοδο με 18-20 κατάφεραν με όπλο την εξαιρετική τους άμυνα και τους πολύ καλούς για ακόμα έναν αγώνα Παυλίδη, Μούμουγλου, Ντάλλη, Μελίδη και Τανακίδη κατάφεραν να γυρίσουν την εις βάρος τους κατάσταση κλείνοντας το ημίχρονο προηγούμενοι με 39-33. Στο δεύτερο μέρος οι Πόντιοι ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοση τους φτάνοντας την διαφορά ακόμα και στους 14 πόντους θέλοντας να κλειδώσουν από νωρίς την υπόθεση της νίκης. Όμως στο τέλος του τρίτου δεκάλεπτου μετά από αντεπίθεση διαρκείας των φιλοξενούμενων η διαφορά έπεσε στους 3 πόντους στο τέλος της περιόδου κάνοντας το παιχνίδι derby. Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο οι κοκκινόμαυροι ανέβασαν και πάλι ρυθμούς αυξάνοντας παράλληλα την διαφορά σε διψήφιο νούμερο παίρνοντας το ροζ φύλλο του αγώνα.